fbpx

Liv, död och att våga något däremellan

Publicerat den Kategoriserat som Blogg

Det var en stämningsfull kväll i Luckan igår (1.10), den stora publiken verkade nöjd med talshowens tema Våga leva.

Luckan tackar besökarna och panelen bestående av Birgitta Boucht, Mark Levengood, Simon Häger, Krista Siegfrids och moderatorn Eva Kela. Dessutom ett särskilt tack till Regnbågsankan.

Som någon ungefär sade. Vuxna mänskor, sluta skämmas för er själva, vi kommer alla med för- och nackdelar, bejaka dig själv och var god.

/KN

—-

TALKSHOW – VÅGA LEVA!

Den 1 oktober blir det samtal i soffan i Luckan. Hur kan man leva livet och vara sig själv?, är frågorna.

I soffan sitter Birgitta Boucht, Mark Levengood, Simon Häger och Krista Siegfrid. Diskussionen leds av Eva Kela från Min Morgon. Evenemanget är på svenska, öppet för alla, gratis. Platserna är begränsade så kom i tid!

Tid: Tisdag 1.10.2013 kl. 17-19
Plats: Luckans nedre våning, Simonsgatan 8, Helsingfors

Arr. Regnbågsankan, Luckan, Föreningsfestivalen

Publicerat den
Kategoriserat som Blogg